Zvolte jazyk

Máme to letos zvláštní liturgický rok. Čtvrtá adventní neděle nám splynula se Štědrým dnem a hned po Třech králích skončily Vánoce.  Již 14. února bude den přísného půstu, Popeleční středa a pak následuje čtyřicetidenní půst až do Velikonoc, které letos vychází na apríla, 1. dubna.

Adventní večer (19.12)

Adventní večer zahájila vernisáž výstavy prací studentů výtvarného oboru místní základní umělecké školy a malíře Honzy Wolfa. Vernisáž hudebně doprovodil soubor Lusatia Consort, do jehož hudby jste se mohli zaposlouchat i během představení taneční pohádky O Nebesáři uvedené souborem Patašpička. O pohoštění se postarali rodiče účinkujících dětí i naše farnost. Z plně zaplněného refektáře dominikánského kláštera si bylo možné odnést i betlémské světlo.

Tříkrálová sbírka (4. a 6.1.)

I letos se naše farnost zapojila do Tříkrálové sbírky organizované Charitou ČR. Celkem se v ní angažovalo osmnáct dětí a sedm dospělých, kteří letos díky vaší štědrosti, vykoledovali rekordních 27 443 Kč. 65 % této částky podpoří kroužek vaření, který v prostorách klášterní kuchyně vede sestra Roberta (výlet do Prahy) a soustředění souboru Patašpička. Zbývajících 15 % využívá na své projekty diecézní Charita, 10 % putuje na pomoc potřebným do zahraničí, 5 % jde na celostátní projekty a 5 % pokrývá režii sbírky.

Všem dárcům děkujeme!

Tříkrálový večer ve Cvikově (13.1.)

Ohlédnutím za časem vánočním byl Tříkrálový večer ve Cvikově. Večer začal taneční pohádkou O Nebesáři v podání Patašpičky a Lusatie Consort a pokračoval vánočně laděným koncertem Lusatie. Repertoár sahal od Balkánu a veliké Rusi po Bretaň a Irsko. Již masopustní náladu měl csango bál, kterým byl večer zakončen.

Nájemníci pana Swana v Jablonném i ve Cvikově (20.1. a 3.2.)

Masopustní náladu chceme stupňovat i během dvou představení Habaďůry. Tato divadelní komedie jinak známá jako Nájemníci pana Swana, pojednává o podvodech v sociálním systému. Můžete se těšit na Josefa Egerta v hlavní roli.

  

Masopust na Hvozdu (4.2.)

Masopustní veselí si užijeme v neděli 4. 2. na Hvozdu. Od 11.00 budeme na zastřešené terase restaurace Hochwaldbaude slavit mši svatou s dětmi. Po ní následuje agapé a dá-li Pán, a bude sníh, tak tříkilometrový karnevalový sjezd na saních do obce Hain. K zahřátí pak bude boršč a každoroční soutěž o nejlepší domácí marmeládu, kterou tradičně zkoušíme na palačinkách.

Šestka 11. – 18.2.

Letos již po desáté připravujeme pro děti týdenní pobyt na horách. Ti starší, kteří s námi byli na prvním táboře, již mají své děti. Celkem se na Šestku chystá 24 dětí a 6 dospělých.

Budeme navazovat na loňskou táborovou hru, která se odehrávala v Japonsku. Víc nemůžeme prozradit… Děti čekají výlety na běžkách, hry, týden plný dobrodružství…

Za řkf

Karel Spal